“Ми змусимо Росію піти з українського моря” – Зеленський

Росія провокує продовольчу кризу в світі, блокуючи українські порти.

“Все більше держав світу усвідомлюють, що Росія, заблокувавши для нас Чорне море і продовжуючи цю війну, ставить десятки інших країн перед загрозою цінової кризи на ринку продовольства і навіть голоду”, – сказав президент України Володимир Зеленський у черговому зверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зернова війна: Росія навмисно блокує українські порти

Запобігти цьому може тільки світова підтримка України у війні з Росією.

“Підтримка для України і передусім зброєю означає роботу на недопущення глобального голоду. Чим швидше ми звільнимо нашу землю і гарантуємо Україні безпеку, тим швидше може відновитись нормальний стан продовольчого ринку”, – наголосив глава української держави.

Він назвав божевільними намагання Росії здобути хоч якусь перемогу на території України.

“Ситуація на Донбасі залишається дуже важкою. Російські війська досі намагаються показати хоча б якусь перемогу. На 80-й день повномасштабного вторгнення це виглядає особливо божевільно, але вони не припиняють цих намагань”, – сказав президент.

Він подякував усім, хто тримає оборону “і наближає і для Донбасу, і для Приазовʼя, і для Херсону те саме, що зараз відбувається на Харківщині”.

“Крок за кроком змушуємо окупантів піти з української землі. Змусимо піти і з українського моря”, – переконаний Зеленський.

Російські загарбники заблокували в українських портах 90 млн т зерна. Ще шість найбільших складів із зерном розбиті ворожими ракетами.

Також відомо, що Росія краде українське зерно у тимчасово захоплених районах півночі та вивозить із території України.