Туреччина готова допомогти з евакуацією військових з «Азовсталі»: що пропонують

Туреччина запропонувала провести евакуацію поранених українських військових з «Азовсталі» в Маріуполі морським шляхом. Таку можливість Анкара обговорила з президентом України Володимиром Зеленським, але Москва не дала згоди.

Про це повідомив прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калін, повідомляє Reuters.

Ібрагім Калін відзначив, що особисто обговорював можливість морської евакуації поранених українських захисників з території «Азовсталі» із Зеленським ще два тижні тому. Пропозиція Анкари залишається на «столі переговорів», хоча Москва на нього не дала згоди.

«Наш корабель готовий відправитися і доставити поранених солдатів та інших цивільних осіб до Туреччини», – уточнив спікер турецького лідера.

Евакуйованих з «Азовсталі» спочатку планується по суші доставити в порт Бердянська, а потім турецький корабель доставить людей в Стамбул.

Раніше віцепрем’єрка Ірина Верещук попросила політиків, журналістів та громадських діячів не коментувати евакуацію бійців з «Азовсталі», бо перемовини йдуть дуже важко.

Україна долучає низку країн світу, серед яких Ізраїль, Швейцарія, Туреччина, Фінляндія, до процесу переговорів з росією щодо визволення військових із «Азовсталі» у Маріуполі.

На даний момент українська сторона веде переговори про евакуацію 60 осіб з «Азовсталі» в Маріуполі. В першу чергу намагаються витягнути тих, хто отримав важкі поранення.