Україна може допомогти ЄС позбутися залежності від енергоресурсів з РФ

Україна протягом року може кратно збільшити поставки електроенергії в Європу. Таким чином наша держава може допомогти країнам Європейського Союзу позбутися залежності від російських енергоресурсів.

Про це розповів генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, пише «РБК-Україна».

«Росія використовує енергетичні ресурси, як зброю для шантажу більшої частини світу. Відрізання Росії основного джерела фінансування і закупівля енергії в Україні – не тільки скоротить фінансування російських військових, а й допоможе відновити мирну країну, яка має європейські цінності і сприятиме довгостроковій енергетичній безпеці Європи», – написав Тимченко.

Україна вже має можливість експортувати в ЄС до 1,5 ГВт електроенергії. За оцінками компанії, потенційно поставки можуть збільшитися до 3-4 ГВт протягом року. Також Україна може запропонувати ЄС свою газову інфраструктуру і потенціал для зростання видобутку природного газу.

Після Норвегії Україна володіє найбільшими газовими покладами в Європі і видобувала майже 20 млрд кубометрів газу на рік до війни, зазначив Тимченко. За оцінками ДТЕК ця цифра зросте на третину протягом наступних трьох років.

«Але для повної інтеграції нашої країни в Європу знадобиться щось на зразок «українського плану Маршалла», спрямованого на відновлення України з урахуванням довгострокової економічної стабільності, і енергетика повинна бути одним з її пріоритетів. Це буде вигідно не тільки Україні, але і всій Європі»», – резюмував глава ДТЕК.

Захід повинен запровадити «вкрай необхідну» заборону на імпорт російських енергоносіїв просто зараз, заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Міжнародна робоча група щодо санкцій проти Росії (експертна група Єрмака-Макфола) напрацювала «Дорожню карту енергетичних санкцій: рекомендації щодо санкцій проти РФ».

Найбільший німецький енергоконцерн Uniper заявив, що він не оплачуватиме російський газ у рублях. Оскільки спочатку у договорі зазначено, що оплата провадиться в євро. Компанія продовжить консультації з цього приводу з урядом Німеччини.