Зеленський закликав світ офіційно визнати РФ державою-спонсором тероризму

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія має бути офіційно визнана державою-спонсором тероризму. Особливо важливим є посилення санкційного тиску на банківський сектор країни-агресора.

Про це Володимир Зеленський сказав на зустрічі з делегацією верхньої палати Конгресу США на чолі з лідером республіканської меншості в Сенаті Мітчеллом Макконнеллом, яка перебуває з візитом в Києві, повідомляє прес-служба глави держави.

«Розраховую на підтримку Сполученими Штатами подальшого посилення санкцій. Крім того, вважаємо, що Росія має бути офіційно визнана державою-спонсором тероризму», – наголосив президент.

Росія здійснює геноцид проти українського народу, додав він.

«Скоює воєнні злочини, яких жахається весь світ – тортури, масові розстріли, зґвалтування. Таких злочинів Європа не бачила з часів Другої світової війни», – сказав Зеленський.

Глава держави подякував Сполученим Штатам за лідерство в підтримці України, відзначив особливу роль США у посиленні санкційного тиску на Росію, зокрема, ухвалення Конгресом законів про заборону імпорту російської нафти та призупинення торговельних відносин з Росією та Білоруссю.

Володимир Зеленський назвав визначною подією для України набрання чинності американським законом про ленд-ліз та захист демократії, бо посилення оборонної та фінансової підтримки є надзвичайно важливим під час протистояння збройній агресії Росії.

Президент України висловив сподівання, що Сенат США оперативно затвердить пакет додаткового фінансування для підтримки українського народу, який уже був розглянутий у Палаті представників і збільшений з 33 млрд до 39,6 млрд доларів.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров виступив з погрозами у бік Заходу. Глава відомства відзначив, що наслідки «оголошеної Заходом тотальної гібридної війни проти Росії» відчують усі без винятку.

Російський диктатор і міжнародний терорист володимир путін пригрозив третім країнам «блискавичними ударами» за втручання у війну проти України. І за створення загроз стратегічного характеру.

В Росії вкотре виступили з погрозами знищувати конвої зі зброєю, яку відправляють українським військовим з-за кордону. Цього разу з такою заявою виступив міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Олександр Грушко виступив з погрозами до Євросоюзу через вступ України. Там погрожують альянсу «крахом».