СБУ заблокувала регіональний осередок забороненої «партії Шарія»

На Рівенщині Служба безпеки України заблокувала діяльність місцевого осередку «партії Шарія». До нього входили понад 300 людей, які проводили спеціальні інформаційні операції на користь РФ.

Пропагандисти умисно поширювали маніпулятивну та викривлену інформацію про війну та події в Україні, повідомляє прес-служба СБУ.

Учасники партії працювали через соціальні мережі, регіональні інтернет-ресурси та Telegram-канали. Наразі всі канали, через які поширювалася ворожа пропаганда, заблокували, а з викритими особами проводяться відповідні слідчі дії.

Також в СБУ зафіксували активізацію російських спецслужб із вербовки українських дітей, щоб зробити з них своїх інформаторів. Так, на Волині та Донеччині викрили чотирьох неповнолітніх.

У Луцьку у телефонах трьох підлітків, які постійно крутилися біля одного з блокпостів, виявили багато знімків Луцького військового аеродрому та ремонтного пункту, а також переписку з невідомими російськими абонентами.

«Невідомі» розпитували у школярів про ситуацію, намагаючись вивідати інформацію про розташування військових об’єктів, військової техніки та озброєння.

В Новолуганську через Telegram окупант встановив контакт з неповнолітньою українкою. Він пообіцяв «гонорар» за інформацію про позиції ЗСУ на території селища та фото місць обстрілів.

Раніше суд Іспанії залишив на волі проросійського блогера Анатолія Шарія, відпустивши його з-під варти під підписку про невиїзд до слухання щодо екстрадиції.

Прокуратура подала запит на екстрадицію Шарія із Іспанії, але вона може зірватися.

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова оцінила ймовірність притягнення Іллі Киви та Анатолія Шарія до відповідальності за державну зраду в Україні.