Путін може незаконно включити південь та схід України до РФ – ISW

Президент РФ Володимир Путін може незаконно включити південь та схід України до складу Росії, щоб потім загрожувати застосуванням ядерної зброї.

У разі анексії Путін може заявити, що доктрина Росії захисту ядерною зброєю своїх територій тепер поширюється і на знову окуповані. Про це повідомили в Інституті вивчення війни США.

“Путін може думати, що після провалу планів вторгнення загроза ядерною зброєю або її застосуванням відновить можливості Росії зі стримування українського контрнаступу”, – йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У захопленому Мелітополі працюють “заслані козачки”

За словами американських аналітиків, якщо Путін зрозуміє свою військову слабкість, він, швидше за все, поквапиться з анексією. І швидко запровадить ядерне стримування у спробі зберегти контроль над уже окупованою українською територією. Якщо Путін вважає, що російські сили здатні на подальший наступ, він, швидше за все, відкладе анексію в надії захопити більше територій.

Путін також може спробувати притримати нові атаки, одночасно мобілізувавши додаткові сили для оголошення про анексію після прибуття підкріплення.

У разі “реальної загрози існуванню країни”, Росія може першою застосувати ядерну зброю. Про це заявив перший заступник голови комітету Держдуми РФ з оборони Олексій Журавльов.

Москва вкотре робить маніпулятивні заяви про те, що Захід нібито розв’язав проти Російської Федерації так звану війну за довіреністю. Такий воєнний конфлікт завжди має ризик переходу в повноцінну війну із застосуванням ядерної зброї.