Україна виграла битву за Харків – американські аналітики

Україна, швидше за все, уже виграла битву за Харків.

Російські військові вирішили повністю покинути свої позиції навколо міста, вважають аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW).

“Українські сили не дозволили російським військам оточити Харків, не кажучи вже про захоплення міста. Росіяни спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої наземні лінії зв’язку від Бєлгорода до Ізюма, але неясно, чи досягнуть вони успіху. Ці лінії комунікацій багато в чому для українців недоступні. Особливо на схід від Харкова, де стоїть водна перешкода – Сіверський Донець”, – ідеться у повідомленні.

Масштабних боїв за звільнені українцями населені пункти РФ не веде. Харків росіянам оточити не вдалося, тож цей план можна вважати провальним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти активізувалися на Слобожанському та Донецькому напрямках

Основними зусиллями росіян, як і раніше, залишаються спроби оточити Сіверськодонецьк і Лисичанськ з півночі та з півдня. Російські війська, що наступали з напрямку Попасної, протягом доби не досягли істотного прогресу.

Ворожі війська відновили наступальні операції у напрямку Слов’янська, але 13 травня не досягли успіху. Здійснили ще один безуспішний штурм Олександрівки, імовірно, у новій спробі форсувати Сіверський Донець. Водночас у них може вистачити свіжої бойової потужності, щоб компенсувати ці втрати і продовжити наступ у досить широкому масштабі.

Російські окупанти обстріляли з артилерії цивільну та військову інфраструктури у районах населених пунктів Довгеньке, Долина та Гусарівка на Харківщині. Ворог провів повітряну розвідку в Ізюмі, Капітолівці та Діброві. Використав для цього безпілотник “Орлан-10”.