Народні прикмети 14 травня: що сьогодні не можна робити

14 травня за народним календарем відзначають свято Веремія Запашника. З цього дня завершувалася оранка на полях та починався період сівби.

Молилися пророку Єремію, якого цього дня згадують у церковному іменослові: Єремій, Веремій, про посіви розумій. Просили в святого допомоги при сівбі, сприятливої погоди та доброго врожаю.

Цього дня також відзначали Проліття, проводи весни – палили ритуальні ватри, закликаючи швидше приходити літо.

Цього дня є прикмети на погоду.

Шишки на ялинці червоні, а на сосні зелені – час сіяти ячмінь.

Добра погода увесь день – і збиральний сезон буде погожим. А якщо ж день похмурий і холодний, то буде морозною наступна зима. Мурахи метушаться – до негоди, триматиметься до кінця місяця.

Рясна вечірня роса – до хорошої погоди наступного дня.

Що сьогодні не можна робити

Сьогодні традиції забороняють давати в борг будь-що, до найменшого зернятка. Вважається, що не лише не отримаєш повернення боргу, але й у майбутньому тільки й будеш віддавати.

Цього дня не можна сваритися – інакше не зможете помиритися.

На Запашника не можна ставитися без поваги до зерна, бо воно не вродить.

Щоб сон на 14 травня збувся, не можна нікому про нього розповідати.

14 травня – день пам’яті святої благовірної Тамари Великої – цариці Грузії з династії Багратидів, канонізованої Грузинською церквою.

Також сьогодні згадують святого давньоєврейського пророка Єремію, одного з чотирьох великих старозавітних пророків, що жив на 600 років раніше Різдва Христового. Історію життя пророка Єремії написано в Книзі пророка Єремії. Він був з роду священиків, які жили в Анатоті.