Кого вітати з Днем Янгола 14 травня

14 травня вшановують пам’ять святої Тамари та пророка Єремії.

Сьогодні День Янгола відзначають Герасим, Єремія (Ярема), Макар, Ніна, Тамара та Юхим.

Якщо обираєте ім’я для дитини, Gazeta.ua пропонує дізнатися значення кожного з них.

Герасим – давнє християнське чоловіче ім’я, в перекладі з давньогрецької мови означає “шановний”, “шанований”, “старший”.

Ім’я Єремія (Єрема, Ярема), скоріш за все, походить від давньоєврейського, що означає “Бог звеличить”, та пов’язане з біблійним пророком Єремією. Однак, існують версії, що в слов’янських племен ім’я могло бути пов’язане з богом плодючості Ярилом. За ще однією, утім, малоймовірною, версією ім’я може мати кримськотатарське походження, де yarem означає “мій коханий/кохана”.

Чоловіче ім’я Макар – скорочене від Макарій, що має грецьке походження, Макаріос дослівно означає – “блаженний, щасливий”. У давньогрецькій міфології “Макаріос” – один з епітетів, даних Зевсу.

Жіноче ім’я Ніна належить до тих, чиє походження до кінця не з’ясоване. Так, за однією з версій ім’я Ніна має грузинські корені та перекладається як “цариця”, а покровителькою жінок з таким іменем є Свята Ніна, яка принесла християнство до Грузії. За однією з версій, може походити від старого слов’янського слова ninati, що означає “мрійник” або “мрія”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Ангела 13 травня – кого сьогодні вітати

Тамара – сучасний варіант біблійного жіночого імені Фамар, що з давньоєврейського перекладається дослівно як “фінікова пальма” – еталон краси на стародавньому Близькому Сході. Цим ім’ям нарікали дівчаток в пам’ять про праматір династії Давида і через нього – Ісуса. Покровителькою жінок з цим іменем вважають грузинську царицю Тамару.

Юхим – чоловіче ім’я, народна форма канонічного давньогрецького імені Євфимій, що означає “благочестивий”, “священний”, “доброзичливий”, “прихильний”.

13 травня православна церква вшановує Тамару Велику – царицю Грузії з династії Багратіоні, канонізовану Грузинською церквою.

Також згадують святого давньоєврейського пророка Єремію, одого з чотирьох великих старозавітних пророків, що жив на 600 років раніше Різдва Христового.