США можуть призупинити поставки озброєнь до України

Пентагон може призупинити поставки озброєння до України. Це станеться, якщо Сенат не схвалить проект про надання допомоги Києву.

Про це під час брифінгу заявив речник Міноборони США Джон Кірбі.

За його словами, аби військова допомога надходила безперебійно, американський Сенат повинен не пізніше 19 травня схвалити надання Україні пакету на $40 мільярдів.


Джон Кірбі
речник Міністерства оборони США

«Якщо ми не отримаємо повноважень скоро, це можливо, що буде бульбашка, період часу, в який нічого не передаватиметься. І ми хотіли б бути впевненими, що такого вдасться уникнути»

Нагадаємо, 10 травня Палата представників Конгресу США схвалила законопроект про фінансову допомогу Україні на загальну суму понад $40 мільярдів. «За» проголосували 367 конгресменів, «проти» – 57. Президент США Джо Байден просив у Конгресу $33 мільярди для України, але конгресмени навіть збільшили запропоновану суму.

Для виділення грошей закон має бути схвалений у Сенаті та підписаний президентом. Сенатори, більшість із яких схвалюють документ, планували погодити його вже цього тижня – виділені раніше кошти мають вичерпатися до 19 травня.

Однак Сенат Конгресу США не домовився про ухвалення законопроекту в прискореному режимі. Процедура була заблокована республіканцем Рендом Полом – він вимагає додати до законопроекту пункт про аудит витрат федеральним інспектором.

Тим часом Держдепартамент США оприлюднив перелік військової допомоги, що надійшла в Україну.

Міністерство оборони США повідомило про підготовку американською морською піхотою до передачі Україні нелетального обладнання.

Крім того, адміністрація президента США Джо Байдена розробила керівництво з обміну розвідданими з Україною, яке спрямоване на те, аби уникнути загострення напруженості у відносинах між Вашингтоном і Москвою.

А Велика Британія закликала союзників допомогти Україні до кінця літа перейти на техніку й обладнання стандартів НАТО.