Евакуація з Азовсталі, деокупація території та 200-й збитий літак – Зеленський звернувся до українців

Наразі тривають дуже складні перемовини про вивезення важкопоранених та медиків з Азовсталі.

Ідеться про велику кількість людей, повідомив президент України Володимир Зеленський у зверненні за підсумками 79-го дня війни.

“Звичайно, робимо все, щоб евакуювати й усіх інших, кожного нашого захисника. Вже залучили для відповідних переговорів усіх у світі, хто може бути найбільш впливовими посередниками”, – заявив він.

Президент повідомив про 200-й збитий російський військовий літак.

“Стільки авіації Росія не втрачала у жодній війні за десятки років. А ще Росія втратила майже 27 тисяч солдатів, і багато з них молоді строковики. Росія втратила понад три тисячі танків, броньованих бойових машин, велику кількість звичайних військових машин, вертольотів, безпілотників”, – додав він.

Зеленський повідомив, що на сьогодні деокуповано вже 1015 населених пунктів. Шість із них – за минулу добу.

“Звичайно, ми пам’ятаємо про кожне місто й кожну громаду, які ще перебувають в окупації. Херсон, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, Маріуполь і всі міста й містечка Донбасу. Поступове звільнення Харківщини доводить, що ми нікого не залишимо ворогу”, – наголосив глава держави.

Президент підписав указ про нагородження героїв. Державними нагородами відзначені 212 військовослужбовців Збройних Сил України.