ЗСУ завдяки артилерії зриває спроби росіян піти у наступ – Пентагон

Українські артилерійські підрозділи, які отримали у своє розпорядження нову західну зброю, практично зірвали всі спроби росіян розвинути наступ на території України.

Зокрема, окупантам не вдалося перетнути річку Сіверський Донець, заявив під час телефонного брифінгу високопоставлений представник Пентагону, передає “Укрінформ”.

“Українська артилерія зриває зусилля росіян захопити більшу територію, у тому числі їхні спроби перетнути річку (Сіверський – ред.) Донець”, – зазначив військовий чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступні тижні будуть надзвичайно складними – Резніков повідомив про нову фазу війни

Він зазначив, що росіяни все ще намагаються відновити наступальний імпульс на Донбасі, однак дії українських військ “впливають на їхню здатність консолідувати сили”, а також отримувати підкріплення. У цьому контексті він підкреслив, що ЗСУ з отриманими новими зразками озброєнь демонструють значне підвищення ефективності ведення бойових дій.

“Відгуки, які ми отримуємо від артилеристів з України, є дуже позитивними щодо користі гаубиць M777”, – сказав він.

Представник оборонного відомства США, крім того, зауважив, що українські фахівці продовжують проходити навчання щодо освоєння нових систем озброєнь, у тому числі гаубиць М777, а також бойових безпілотних дронів.

Українські артилеристи дякують американському народу за надані ЗСУ високоточні 155 мм гаубиці М777.

Гаубиця може стріляти високоточними снарядами з максимальною дальністю до 40 км. З використанням таких снарядів одна батарея може накривати вогнем територію до 1250 кв. км.

M777 має цифрову систему управління вогнем.