“Захід зробив серйозні ставки” – що значить бажання окупантів “приєднати” Маріуполь до Росії

Те, що російські окупанти збираються “приєднати” Маріуполь до Росії, не матиме жодного значення. Це незаконно з погляду міжнародного права. У реальності ситуація вирішуватиметься військовим шляхом. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог Олексій Голобуцький.

“Ці плани окупантів для нас нічого не означають. Так само було з Кримом, Донецьком і Луганськом. Усе вирішуватиметься на полі бою. Росіяни можуть планувати все, що завгодно. На якийсь час Маріуполь “приєднати”. Але це все одно буде незаконно з погляду міжнародного права”, говорить Голобуцький.

Росія хоче захопити Донецьку й Луганську область повністю, додає політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Може повторитися Іловайськ” чи погодиться Росія випустити захисників Азовсталі

“Тому Маріуполь для них важливий. Можуть навіть зробити з нього окрему “республіку”. Але якщо українська армія звільнить це місто, то це все не матиме значення. Не вірю, що це буде надовго. Занадто серйозні ставки зробив західний світ”, пояснює Голобуцький.

2014-го Захід не особливо турбувався проблемами України, тепер стратегію змінили, каже політолог.

“Захід зробить усе, щоб Україна мала зброю і гроші, щоб Росії не мала ні стимулів, ні можливостей продовжувати війну. Ідеться про те, щоб відбити всі наші території. Про це відкрито говорять і дають нам можливості та інструменти. Військові з фронту кажуть, що ситуацію можна змінити на нашу користь. Росії не має перспектив утримувати окуповані території”, говорить Голобуцький.

Російські загарбники готуються провести референдум про “приєднання” Маріуполя на Донеччині в складі ДНР до Російської Федерації. Можливою датою проведення референдуму окупанти називають 15 травня, повідомила українська омбудсменка Людмила Денісова.

Маріуполь перебуває в блокаді з 1 березня. Захисники українського міста стримують атаки окупантів на завод Азовсталь у катастрофічних умовах. Там вже загинули сотні військових.