Латвія склала список громадян Росії, яким заборонено в’їзд за підтримку війни

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич вніс до списку небажаних у Латвії людей ще 102 громадян Росії. Рішення передбачає заборону на в’їзд на невизначений термін.

Про це повідомила прес-служба латвійського МЗС.

«Латвія продовжує обмежувати в’їзд прихильників Кремля до Латвії і буде продовжувати це робити», – йдеться у повідомленні.

До списку увійшли переважно працівники сфери культури, які висловлювали активну підтримку рішенню російського президента про вторгнення в Україну. Ті, хто внесений до списку небажаних, однозначно виправдовують агресію Росії в Україні.

«Латвія найрішучіше засуджує неспровоковану та невиправдану російську війну в Україні, де в результаті жорстоких дій російських збройних сил щодня гинуть українські мирні жителі та військові. Підтримка звірств, скоєних кремлівським режимом, означає спільну відповідальність за скоєні злочини, тому в’їзд таких осіб до Латвії заборонений», – йдеться у повідомленні.

Служба безпеки України заборонила в’їзд до країни 13 іноземним журналістам, які працювали на російського агресора. За даними СБУ, пропагандисти готували замовні матеріали та публікували дезінформацію з фронтів.

Латвія оголосила персонами нон грата ще четверо громадян Росії. Серед них опинився відомий співак Філіп Кіркоров.

Влада Росії розглядає введення заборони на згадку в ЗМІ імена артистів. Мова йде про діячів, які залишили країну після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого.