Вступ Фінляндії та Швеції до НАТО: Путін та Рада Безпеки обговорили потенційні «загрози»

Президент Росії Володимир Путін обговорив із постійними членами Ради Безпеки війну проти України. Ключовим питанням засідання стали потенційні «загрози безпеці» РФ через рішення Фінляндії та Швеції приєднатися до НАТО.

Про це повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков, пишуть російські ЗМІ.

«Відбувся обмін думками на тему рішення Фінляндії та Швеції вступити до НАТО і потенційних загроз для безпеки Росії, що виникають у зв’язку з цим», – сказав Пєсков.

12 травня президент Фінляндії Саулі Нііністьо та прем’єр-міністр Санна Марін у спільній заяві висловили переконання, що країна має негайно подати заявку на вступ до НАТО. Глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто уточнив, що заявку буде подано наступного тижня.

Глава МЗС Швеції Анн Лінде висловила думку, що вступ її країни до НАТО зміцнить безпеку в регіоні та сприятиме запобіганню там військових конфліктів.

МЗС Росії заявило, що у разі приєднання Фінляндії до НАТО Росія зробить кроки у відповідь «військово-технічного та іншого характеру».

Сполучені Штати підтримують політику відкритих дверей НАТО та однозначно схвалять заявки Швеції та Фінляндії щодо вступу до Альянсу, якщо вони все ж таки їх подадуть. Сильний оборонний західний Альянс – добре для безпеки як США, так і всього світу.

Прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш закликав НАТО зміцнити обороноздатність країн Балтії та дати Росії сигнал про серйозну налаштованість на захист.

Туреччина не дивиться позитивно на намір Швеції і Фінляндії вступити до НАТО. Оскільки вважає скандинавські країни притулком для «терористичних організацій».