Росія почала пропонувати українцям гроші за зруйноване житло: що хочуть натомість

Російські військові на тимчасово окупованих територіях України почали пропонувати гроші місцевим жителям за зруйноване житло. Ворог обіцяє «компенсації» в обмін на «свідчення» проти захисників Маріуполя.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони в Facebook.

«Окупанти продовжують акції залякування та фільтрації населення окупованих територій. В селі Безіменне Донецької області під час фільтраційних заходів рашисти пропонують людям грошову компенсацію за зруйноване житло в обмін на згоду «свідчити» проти українських захисників в Маріуполі», – йдеться в повідомленні.

В Бердянську окупанти включають звуковий сигнал тривоги, одночасно наказують всім зачиняти вікна, двері та не залишати домівок. Так вони переконують місцеве населення, що ЗСУ нібито «збираються застосувати в місті хімічну зброю».

В окупований Херсон прибула група вербувальників в яку входять співробітники ФСБ, офіцери «міністерства держбезпеки ДНР» і представники ПВК «ЛігаР» (колишня «ВагнерР»). Їхнє завдання – знайти людей, які погодяться працювати у «спецслужбах ДНРР», а паралельно проводяться показові фільтраційні заходи щодо патріотично налаштованих місцевих.

Разом з тим за час перебування вказаної групи було закатовано та вбито до 50 людей цивільного населення, а близько 120 мешканців Херсона було викрадено. Наразі їхнє місцеперебування не відомо.

Найманці прибули до місцевого СІЗО де проводили так звану «мобілізацію» серед утримуваних осіб. З приміщення було чутно стрілянину з автоматів.

Втім, попри смертельну небезпеку з боку окупантів, українці продовжують спротив на тимчасово окупованих територіях.

На Донеччині українців змушують приймати громадянство самопроголошеної «ЛНР». В іншому випадку на громадян чекають репресії.

Ціна на газ в Європі 11 травня зросла на біржі після припинення транзиту російського газу по окупованій території України. Вартість травневого ф’ючерсу на TTF зросла на 4% до 1120 доларів 1 тис. кубометрів.

Місця масових поховань біля тимчасово окупованого Маріуполя розростаються. Про це свідчать нові дані, зафіксовані супутниками.