Український письменник Жадан став людиною року за версією відомого польського видання

Український письменник, поет і музикант Сергій Жадан став людиною року за версією польського видання Gazeta Wyborcza. Він відвідує поранених у госпіталі, займається волонтерством для бійців на фронті та водночас захищає українську культуру від Росії.

Митець також пише статті про війну для західних газет і дає інтерв’ю, повідомляє Gazeta Wyborcza.

«Він не виїхав, незважаючи на те, що росіяни жорстоко бомбардують місто, а зайнявся тим, для чого покликані письменники під час війни: підняття настрою людей, заспокоєння їхніх сердець, організація концертів у сховищі Харківського метро», – наголосили у виданні.

Редакція видання розглядала багатьох кандидатів – у списку був президент Володимир Зеленський, віце-прем’єр-міністерка Ірина Верещук, мери Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова, українські командири та дипломати, солдати та рятувальники.

«Коли ми обговорювали цьогорічного лауреата чи лауреатку, було зрозуміло, що ми повинні вшанувати когось з України, людину, яка бере участь у боротьбі…Україна стала землею героїв», – додали в Gazeta Wyborcza.

Людиною року редакція обрала Сергія Жадана. Він був обличчям української літератури майже два десятиліття, відколи видавництво Czarne почало публікувати його оповідання та романи.

«Дякую Газеті Виборчій за звання людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення – нині всі українці, які б’ються за свою країну, які працюють на неї, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні», – прокоментував сам Сергій Жадан нову винагороду.

Він подякував польському народу за підтримку та допомогу і пообіцяв перемогти «імперію зла» разом.

Український президент Володимир Зеленський очолив опитування POLITICO як найвпливовіша людина в Європі. Такий вибір зробили читачі цього авторитетного видання.

Португальський футболіст Кріштіану Роналду став першою людиною в історії, хто набрав 400 млн підписників у Instagram.

Аргентинський футболіст Ліонель Мессі став третьою людиною у світі, яка назбирала 300 млн підписників у Instagram.