ЄС виділить Україні €500 млн на важке озброєння

Представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель під час виступу на зустрічі міністрів закордонних справ “Великої сімки” в Німеччині заявив, що Євросоюз надасть Україні додаткову військову допомогу.

Її сума цього разу сягатиме 500 млн. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Отже, допомогу ЄС для України збільшать до 2 млрд. Її надаватимуть важким озброєнням – танками й артилерією.

Новий імпульс для військової підтримки – посилення тиску на Росію за “допомогою економічних санкцій і продовження міжнародної ізоляції Росії та протидії дезінформації”, – зазначив Боррель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та ЄС спільно розвиватимуть українську промисловість – Шмигаль

Він також запевнив, що найближчими днями досягнуть домовленості щодо ембарго на російську нафту. За його словами, якщо не буде згоди на рівні послів, то 16 травня міністри на зустрічі мають дати політичний імпульс.

Також міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс закликала надавати Україні більше зброї та посилювати санкції. І заявила, що важливо продовжувати тиск на Володимира Путіна.

“Єдність G7 була життєво важливою під час цієї кризи для захисту свободи й демократії. І ми продовжимо працювати разом”, – додала вона.

У Сполучених Штатах Америки не розглядають можливості надати Україні ядерну зброю. Також країна не планує брати участь у бойових діях на українській території.