ЄС не виключав ембарго на нафту РФ із санкційного пакету

Європейський Союз не планує виключати із шостого пакету санкцій проти РФ ембарго на нафту. Про це повідомив брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йовзяк. 

Високопоставлені чиновники ЄС кажуть, що 6-й пакет санкцій проти Росії слід розглядати як пакет, мабуть, відкидаючи ідею про те, що тільки деякі його аспекти, такі як списки, можуть бути схвалені, в той час як нафтове ембарго буде схвалено пізніше

— Рікард Йовзяк
брюссельський кореспондент Радіо Свобода

Раніше видання Bloomberg писало, що Європейський Союз розмірковує про поділ пакету санкцій проти РФ та відстрочку нафтового ембарго. Таке рішення обговорюють через позицію країн, які не хочуть відмовлятись від російської нафти, серед них і Угорщина. 

Нагадаємо, країнам ЄС на зустрічі послів 8 травня не вдалося домовитись про новий пакет санкцій проти Росії. Обмеження на імпорт і транспортування російської нафти далі блокує Угорщина. Також Болгарія може не підтримувати нові санкції Європейського союзу проти Росії, якщо балканська країна не отримає виключення із заборони на покупку російської нафти. Нафта потрібна для НПЗ в Бургасі, який належить російському «Лукойлу». У зв’язку з цим в Єврокомісії можуть скасувати право на вето в ЄС.