Наступні тижні будуть надзвичайно складними – Резніков повідомив про нову фазу війни

На Україну чекають надзвичайно складні тижні.

У цей період країна триматиме оборону переважно власними силами. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Понад півтори тисячі українських воїнів вже навчаються чи найближчими днями розпочнуть опановувати техніку наших партнерів, щоб потім повернутися як інструктори.

“Хтось, як-от артилеристи, одразу піде в бій. Поки важке іноземне озброєння врівноважить сили й забезпечить злам на користь України, мине час. Зараз його наявність точкова, це треба розуміти”, – повідомив міністр.

Відбувається стратегічний злам на користь України, заявив Резніков.

“Цей процес триватиме певний час. У довготривалій перспективі ці тенденції роблять поразку Росії неминучою”, – написав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Відбудеться контрнаступ” – американський генерал спрогнозував хід війни

До 9 травня Росія зазнала стратегічної поразки – не змогла знищити українську державу шляхом військової інтервенції та зміни влади на російських маріонеток.

“Ми змусили її знизити масштаб мети до оперативно-тактичного рівня. На цьому тлі ми входимо в нову довготривалу фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проєктувати нашу силу так, щоб ворог, зрештою, не витримав”, – повідомив міністр.

Україна вже отримує важке озброєння від партнерів. Американські гаубиці М777 калібру 155 мм вже працюють на фронті, нагадав Резніков.

Міністр заявив про процеси, які забезпечать нарощування оборонного потенціалу України.

“Це стосується закупівель і виробництва необхідного. Ми орієнтуємося на потребу забезпечити мільйон людей, які долатимуть ворога”, – повідомив він.

Втрати російських окупантів в Україні на 13 травня становили приблизно 26,9 тис. осіб.

Ворог атакує Мар’їнку на Донеччиныі Намагається захопити Рубіжне й Олександрівку.

Збройні сили України успішно контратакують окупантів під Харковом.