Мінцифри запустило програму допомоги бізнесу, що постраждав через війну

Міністерство цифрової трансформації запустило видачу грантів для допомоги бізнесу на порталі «Дія».

Завданням програми є фінансова допомога сотням українських підприємств, що були вимушені припинити свою роботу або багаторазово скоротити діяльність через російське вторгнення в Україну, повідомляє Мінцифри.

Зазначається, що відсьогодні мікро- та малі підприємства можуть подаватися на отримання мікрогрантів вартістю 125 000 грн (4000 євро).

Подати заявку на мікрогранти можуть підприємства, які зареєстровані не пізніше від 31 грудня 2021 року в Чернігівській, Сумській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Київській областях; тимчасово перемістилися з цих областей або постраждали внаслідок бойових дій та можуть це підтвердити.

Пріоритет надаватиметься компаніям, які виробляють життєво необхідні товари та послуги для цивільних та військових України.

Подати заявку можна на порталі «Дія» за посиланням.

Гранти стали доступні завдяки фінансуванню Європейським Союзом та урядом Німеччини через програму технічної підтримки «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку в Україні реалізовує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, (GIZ) GmbH.

Ініціаторами виступили програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» cпільно з Мінцифрою, Мінекономіки, порталом «Дія», Офісом з розвитку підприємництва та експорту і «Дія.Бізнес».

Партнер-виконавець: Фонд Східна Європа.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав три можливі джерела фінансування Фонду відновлення України після російської агресії.