В Міноборони оцінили ситуацію на острові Зміїний: боротьба триватиме

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що боротьба за острів Зміїний триватиме стільки, скільки буде потрібно. Для України він має стратегічне значення.

Про це Кирило Буданов сказав про це в ефірі телемарафону, повідомляє прес-служба ГУР.

Острів має стратегічне значення як для України, так і для російських військ, оскільки «дозволяє контролювати надводну і певною мірою повітряну обстановку на півдні України».

Також теоретично це єдиний регіон, через який російські сили можуть спробувати висадити десант на територію окупованого Придністровського регіону Молдови.

«Той, хто контролює острів, може будь-якої миті заблокувати рух цивільних суден в усіх напрямках на південь України… Острів Зміїний – це територія України, і ми її будемо деокуповувати й боротися за неї стільки, скільки нам буде потрібно. Це стратегічно важлива точка, щоб відкрити торгові морські шляхи, завозити нам зброю та виключити будь-які можливі воєнні дії Росії на території «ПМР», з якої вони можуть атакувати західну частину України», – зазначив начальник ГУР.

Росія має вже сім носіїв крилатих ракет морського базування типу «Калібр»  у Чорному морі, які можуть зробити залп у 50 ракет.

У Чорному морі зафіксували активізацію сил ворожого флоту. Окупанти продовжують вести розвідку за допомогою безпілотників на Одещині.

За непідтвердженою інформацією у Чорному морі загорівся російський фрегат, який знаходиться поблизу острова Зміїний.