Працювали на Кремль: СБУ викрила 13 журналістів

Служба безпеки України заборонила в’їзд 13 іноземним журналістам, які працювали на замовлення Російської Федерації.

Не зможуть в’їжджати вони в Україну впродовж трьох років, повідомила пресслужба СБУ 13 травня.

“З початку повномасштабного вторгнення РФ CБУ викрила 13 представників закордонних ЗМІ, які готували замовні матеріали для кремлівських пропагандистів і публікували дезінформацію з фронтів”, – ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремлівський пропагандист Кисельов пригрозив Великій Британії ядерною бомбою і поїхав на відпочинок у Дубай

Також СБУ викрила розгалужену агентурну мережу спецслужб РФ. Нею керували з окупованого Криму. До складу мережі входили псевдожурналісти й так звані експерти, які отримували від російських кураторів гроші за свою роботу, за даними СБУ.

“Головний редактор”, який координував діяльність групи, переховується на тимчасово окупованій території. Слідчі СБУ заочно повідомили йому про підозру”, – додали у відомстві.

СБУ стверджує, що її спецслужба також:

– нейтралізувала понад 10 ботоферм потужністю понад 100 тис. фейкових акаунтів;
– викрила сотні інтернет-агентів, які діяли на користь окупантів;
– заблокувала понад 5,5 тис. акаунтів та облікових записів.

Окупанти скоїли в Україні 243 злочини проти журналістів та медіа станом на 25 квітня. Вбили сімох. 15 зникли безвісти. Такі дані моніторингу Інституту масової інформації від 24 лютого.

Серед вбитих – троє українських журналістів та четверо іноземних, п’ятеро чоловіків та дві жінки. Усі вони загинули під час виконання професійних обов’язків. Ще дев’ять журналістів були поранені.