Розширення НАТО: США підтримають заявки Фінляндії та Швеції

Сполучені Штати підтримують політику відкритих дверей НАТО та однозначно схвалять заявки Швеції та Фінляндії щодо вступу до Альянсу, якщо вони все ж таки їх подадуть. Сильний оборонний західний Альянс – добре для безпеки як США, так і всього світу, наголосили у Білому домі.

США і НАТО багато років співпрацюють з фінами та шведами, а сам Альянс є оборонним, а не наступальним – і агресивних намірів проти Росії немає ні Вашингтон, ні Гельсінкі, ні Стокгольм, підкреслила речниця Білого Дому Джен Псакі. 

У Білому домі вкотре зазначили, що причиною розширення Альянсу є російський президент Владімір Путін та його агресивна політика. На питання, чи не спровокує розширення НАТО російського президента Владіміра Путіна, речниця Білого дому відповіла: 

Я просто хотіла б процитувати президента Фінляндії, а саме: «Щодо Росії, то це ви стали причиною цього. Подивіться в дзеркало»… Причиною цього є Путін. «Погляньте в дзеркало». І я думаю, що причиною цього також, ймовірно, є зростання суспільної підтримки вступу до НАТО в цих країнах

— Джен Псакі
речниця Білого Дому

Нагадаємо, що Фінляндія і Швеція можуть податися на членство в НАТО в другій половині травня. Уряд Швеції запропонував Фінляндії відправити заявки на членство в НАТО в один день, і фінська сторона погодилася. Відомо, що шведський уряд проведе позачергове засідання щодо вступу країни до НАТО вже 16 травня. 

Раніше президент та прем’єр-міністр Фінляндії офіційно підтвердили рішення щодо вступу до НАТО. Генсек Альянсу Столтенберг заявив, що НАТО тепло зустріне Фінляндію, а її вступ буде швидким і гладким.

Велика Британія та Фінляндія уклали договір про гарантії безпеки. Раніше аналогічну угоду було підписано зі Швецією. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Швеція та Фінляндія можуть отримати гарантії безпеки до вступу в Альянс.