У РФ проходить прихована мобілізація, – ГУР

На території РФ продовжують проводити приховану мобілізацію. Інформацію підтвердило Генеральне управління розвідки України генерал-майор Кирило Буданов, пише 24 канал.

Буданов зазначив, що зараз це справді актуально, оскільки керівництво Росії дуже активізувалося у цьому плані.

«Я зараз це підтверджую – Росія проводить приховану мобілізацію. Вона йде двома шляхами. Перша – фактичні дії, які і називаються прихованою мобілізацією. А друге – це використання резервістів, у них це називається «БАРС» (бойовий армійський резерв країни – ред.)», – Пояснив глава ГУР.

Він зазначив, що резервістів переважно залучають на короткострокові контракти. Російські окупанти, які потрапили в полон до українських військових, підтверджують, що їх привезли воювати на території України саме за такою системою.

У РФ не наважуються оголосити про мобілізацію за умов накладення країну економічних санкцій. Бо це спровокує ще більший санкційний тиск і керівництво Кремля не зможе пояснити своїм громадянам навіщо потрібна мобілізація. Адже вони продовжують стверджувати, що так звана спеціальна операція «йде за планом, і все добре».

Також, за даними нашої розвідки, у Росії почали замислюватися про зміни у законодавстві. Насамперед хочуть зробити, щоб заклик можна було оголошувати не 2 рази на рік, а будь-коли. Крім того, хочуть посилити відповідальність за ухилення від проходження військової служби.