Стратегічно важливий для РФ: Україна боротиметься за острів Зміїний

Україна продовжить боротися за острів Зміїний.

Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в телемарафоні “Єдині новини”, передає “НВ”.

Острів має стратегічне значення як для України, так і для російських окупантів, оскільки дозволяє контролювати надводну та певною мірою повітряну обстановку на півдні України. Також Зміїний стратегічно важливий з точки зору можливості висадки Росією тактичного морського десанту, пояснив Буданов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські військові нарощують сили на острові Зміїний – у чому причина

За його словами, теоретично це єдиний регіон, через який окупанти можуть спробувати висадити десант на територію окупованого Придністровського регіону Молдови.

“Той, хто контролює острів, може будь-якої миті заблокувати рух цивільних суден в усіх напрямках на південь України… Острів Зміїний – це територія України, і ми її будемо деокуповувати і боротися за неї стільки, скільки нам буде потрібно. Це стратегічно важлива точка, щоб відкрити торгові морські шляхи, завозити нам зброю та виключити будь-які можливі воєнні дії Росії на території “ПМР”, з якої вони можуть атакувати західну частину України”, – сказав він.

7 травня біля острова Зміїний знищили десантний катер “Серна” та зенітно-ракетний комплекс “Тор” ворога. Також два десантно-штурмові катери типу “Раптор” і серйозно пошкодили ще один “Раптор”.

26 квітня українські захисники атакували ворожий пункт управління на Зміїному та знищили зенітно-ракетний комплекс “Стріла-10”. Пізніше українські захисники розбили три російські ЗРК і серверну з телекомунікаційним обладнанням, потім знищили ще два російські катери типу “Раптор”.