Росіяни продовжують вигадувати фейки: опублікували чергову порцію неправди

Центр протидії дезінформації опублікував добірку фейків, які ворог продукував 12 травня

Росіяни запустили три великі обмани, повідомляє ЦПД при Раді безпеки й оборони України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Терористи можуть підірвати Кайдацький міст у Дніпрі – вже поширюють фейк про українців

Неправдиві новини за вчора:

1) В міноборони РФ заявили, що на Харківщині “неонацисти та СБУ здійснюють каральні рейди, звинувачуючи жителів у колабораціонізмі”, а також “перешкоджають евакуації громадян та обстрілюють артилерією й мінометами виїзди із заблокованих населених пунктів”. Це – дезінформація!

2) Для створення протестних настроїв в українському суспільстві, в месенджері Telegram поширюється повідомлення про Указ президента України Володимира Зеленського про загальну мобілізацію, що повинна проводитися протягом 90 днів із дня її оголошення, тобто до 24 травня. Це – фейк!

3) Президент РФ Володимир Путін заявив, що “кілька країн стикаються із загрозою голоду і провина за це повністю лежить на елітах Заходу”. Водночас він наголосив, що “продовження санкційної одержимості Заходу призведе до найскладніших наслідків для ЄС та найбідніших країн світу”. Це – маніпуляція!

Російська пропаганда вигадала черговий фейк, щоб виправдати нелюдські дії своїх військових-терористів. На цей раз вони поширюють дезінформацію про те, що нібито СБУ в Дніпрі наказала вивезти всі тіла з лікарні до соцоб’єкта, аби зімітувати авіаналіт росіян.