Верещук повідомила про новий етап переговорів про евакуацію з «Азовсталі»

Віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що ведуться переговори за посередництва Туреччини щодо евакуації військових з «Азовсталі». Почнуть із тяжкопоранених.

«Ми розпочали новий раунд переговорів навколо дорожньої карти спецоперації. Починаємо з тяжкопоранених. Є Червоний Хрест, вони сьогодні (12 травня – ред.) зустрічаються з росіянами. Провели з ними (МКЧХ, – ред.), а також з ООН, переговори та дали їм мандат», – заявила вона, повідомляє сайт МінТОТ.

Верещук зазначила, що українська сторона вимагає підписання документа.

«Як саме відбуватиметься евакуація з «Азовсталі», готуємося до підписання», – сказала вона.

Верещук уточнила, що посередником у поточному раунді переговорів погодилася виступити Туреччина. За її словами, спецоперація матиме кілька етапів. Перший з них – евакуація тяжко поранених.

На «Азовсталі» перебувають бійці батальйону «Азов», солдати та офіцери ЗСУ, Національної поліції, прикордонники. Всі вони потребують порятунку.

Вона повідомила, що 12 травня представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста зустрічалися в РФ для узгодження цього етапу спецоперації з евакуації з Азовсталі.

Українські бійці, які тримають оборону на «Азовсталі», повідомляли, що на території заводу перебувають майже 600 поранених військових, проте з кожним днем ​​обстрілу збільшується кількість загиблих та поранених.