Україна вже витратила на війну чверть трильйона гривень

З початку російського вторгнення влада України направила на боротьбу із загарбниками та допомогу населенню вже близько 8,3 млрд доларів.

Кошти було використано для придбання різних видів озброєнь, ремонту бойової техніки, а також надання допомоги тимчасово переміщеним особам, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, пише агентство Reuters.

У квітні Україна отримала лише 60% запланованих податкових надходжень, а у травні та червні очікуються надходження на рівні 45-50%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден пропонує відбудувати Україну коштом російських олігархів

Минулого місяця Київ отримав економічну підтримку з-за кордону в розмірі майже 2 млрд доларів, з яких 719 млн було видано у вигляді грантів. Загалом з початку війни союзники виділили Україні 5,4 млрд доларів, включаючи 801 млн як грант, сказав Марченко.

Україні терміново потрібна додаткова іноземна підтримка, оскільки вона змушена спрямовувати мільярди доларів на екстрені витрати.

Українська економіка в умовах війни ще тримається, але власних ресурсів у країні недостатньо. Необхідна фінансова допомога західних партнерів. Стукати треба в усі двері, інакше Національному банку доведеться ввімкнути друкарський верстат на повну потужність.