РПЦ в Україні заявила, що Росія почала війну через Порошенка і Томос

Українська православна церква Московського патріархату (РПЦ в Україні) заявила, що діяльність попереднього президента Петра Порошенка щодо здобуття Томосу й заснування української єдиної помісної церкви стали одним із приводів для вторгнення Росії у 2022 році.

“З сумом констатуємо, що усі ці факти є наслідком помилкової релігійної політики часів президентства Петра Олексійовича Порошенка та руйнівної ідеології так званої Православної Церкви України. Переконані, що саме така діяльність попередньої влади та ПЦУ і стала одним з приводів військового вторгнення в Україну”, йдеться в офіційній заяві Синоду УПЦ МП.

Там заявили, що замість єднання народу у прагненні до перемоги та відновлення мирного життя, в країні розпалюється внутрішній, релігійний фронт. Так, групою народних депутатів України, через надумані та свідомо неправдиві звинувачення, були подані на розгляд до Верховної Ради України законопроєкти про заборону діяльності Церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священники Російської церкви звернулися до Варфоломія з проханням

Керівництво церкви наголосило, що всі парафії моляться за збереження української державності й настання миру, але внаслідок перемовин, а не збройного протистояння. Окремо вони підкреслили, що російське вторгнення в Україну є гріховним.

У заяві синоду зазначено, що заборона діяльності УПЦ МП буде “національним самогубством”, адже, мовляв, мільйони українців, котрі боронять Україну, належать саме до цієї церкви.

Найближчим часом очільник УПЦ МП планує скликати зібрання за участю священиків, ченців і черниць, а також мирян, аби вирішити майбутнє церкви в таких умовах. Але синод хоче уникнути розколів і порушення церковних канонів.

Експрезидент Петро Порошенко закликає світ запровадити санкції проти Російської православної церкви та її очільника Володимира Гундяєва (Кирила) за участь у воєнних злочинах та геноцид українців.