У Пентагоні вважають, що путін не рветься воювати з НАТО

Російський диктатор владімір путін не бажає конфлікту з Північноатлантичним альянсом (НАТО).

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє журналіст Джеф Селдін.

За словами очільника Пентагону, якщо Росія вирішить напасти на когось із членів НАТО, це одразу змінить правила гри.


Ллойд Остін
міністр оборони США

«Якщо подивитися на розрахунки путіна… Моя думка така, що росія не хоче тягатися з НАТО»

Він також зазначив, що в НАТО налічується 1,9 мільйонів військовослужбовців. Водночас, Альянс володіє найбільш передовими можливостями у військовій сфері. Якщо ж росія наважиться, це одразу переросте в «інший вид суперництва».


Марк Міллі
Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США

«Ми відстежуємо це кожен божий день. Це одна з найважливіших речей, які ми робимо, відстежуючи потенційний ризик ескалації в будь-якій сфері. Чи готові США відповісти, якщо росія з якоїсь причини піде на ескалацію? Так, моя коротка відповідь, звичайно так. У воєнному відношенні ми дуже здатні відповісти на будь-яку форму чи спосіб ескалації за вказівкою президента»

Нагадаємо, у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну, НАТО розгортає в повітрі безпрецедентні сили – небо над країнами Європи будь-якої миті патрулюватимуть до 30 літаків.

10 травня оборонний комітет парламенту Фінляндії рекомендував вступ країни до Альянсу, як найкраще рішення для безпеки країни.

Сьогодні, 11 травня, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон підписав взаємні гарантії безпеки зі Швецією та Фінляндією.

Тим часом більшість жителів Болгарії побоюються ракетних ударів й окупації їхньої країни росією.