Черговий фейк: у міноборони РФ вигадали, що секретними біолабораторіями в Україні керували Pfizer i Moderna

У міністерстві оборони Росії вигадали черговий фейк про секретні “біолабораторії” в Україні. На цей раз ними нібито керували американські фармацевтичні компанії Pfizer i Moderna, написало російське видання ТАСС з коментарем начальника російських військ радіаційного, хімічного й біологічного захисту Ігоря Кірілова.

“У цю схему залучені великі фармацевтичні компанії, зокрема Pfizer, Moderna, Merck, а також компанія Gilead, яка афілійована з американським військовим відомством. У результаті західні компанії суттєво скорочують витрати на реалізацію дослідницьких програм і отримують конкурентні переваги”, – сказав він.

За даними російської розвідки, всі ці біологічні досліди фінансували приховано з фондів Демократичної партії США. Буцімто ці компанії давали щедрі пожертвування політикам Демократичної партії, аби вони профінансували ці “масштабні злочинні” програми розробки біологічної зброї в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інформаційна війна: росіяни вигадали низку нових фейків і маніпуляцій

Також військові США в цих секретних біолабораторіях начебто вивчили резистентність населення до антибіотиків та рівень антитіл у людей з різних регіонів до різних захворювань.

Але, як повідомляють у РФ, не тільки США користувалися лабораторіями в Україні.

За версією російського відомства, епідеміологи з військового інституту мікробіології Бундесверу Федеральної Республіки Німеччина з 2016-го по 2019 рік вивезли 3,5 тис. пробірок із сивороткою крові громадян України з 24 областей.

Першим про американські “біолабораторії” в Україні заговорив проросійський нардеп Віктор Медведчук. Він почав поширювати фейк рік тому у Верховній Раді.