Одна з країн світу погодилася платити за газ рублями

Росія і Білорусь внесли зміни в Угоду про постачання газу. Цей документ визначає умови формування ціни на газ з квітня до кінця 2022 року.

В угоді зазначено, що Білорусія переходить на оплату газу в російських рублях, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство енергетики РФ.

«Білорусь і Росія підписали угоду, за якою російський газ не тільки буде оплачуватися в рублях, але і його ціна буде формуватися в прив’язці до рубля (раніше ціна на 2022 була визначена в $128,52 за тисячу кубів)», – повідомили у відомстві.

Нещодавно найбільший німецький енергоконцерн Uniper заявив, що він не оплачуватиме російський газ у рублях. Оскільки спочатку у договорі зазначено, що оплата провадиться в євро. Компанія продовжить консультації з цього приводу з урядом Німеччини.

Нагадаємо, за даними британської розвідки, російські війська мають намір окупувати Херсон у довгостроковій перспективі. Свідченням цьому є поява в місті проросійської адміністрації та її заяви про «неможливість» повернення в Україну, а також перехід на російський рубль.

Водночас, секретар РНБО Олексій Данілов переконаний, що російський рубль на тимчасово окупованій Херсонщині не приживеться.

Бізнес на тимчасово окупованій Херсонщині масово відмовляється використовувати російський рубль.

Окупанти стикаються з тотальною відсутністю підтримки своїх «ініціатив» населенням Херсонщини.