Молдова вперше приєднається до зустрічі країн G7

Молдова вперше візьме участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн G7. Захід відбудеться 12-14 травня у комуні Вангельс на півночі Німеччини.

Про це повідомили в прес-службі МЗС Молдови, пише видання Newsmaker.

Очолювати молдовську делегацію буде міністр закордонних справ Ніку Попеску.

«На полях зустрічі, на запрошення міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, Ніку Попеску розповість про ситуацію з безпекою в регіоні в контексті війни в Україні, управління кризою біженців, соціально-економічні наслідки для нашої країни та наполегливі зусилля влади в процесі реформ та модернізації у рамках європейського курсу Молдови», – повідомили у відомстві.

Також Попеску проведе двосторонні зустрічі з верховним представником ЄС із зовнішньої політики Жозепом Боррелем, главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок, главою МЗС України Дмитром Кулебою та іншими дипломатами.

Раніше повідомлялося, що всі санкції, введені країнами «Великої сімки» проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, були розроблені з урахуванням мінімізації збитку світовій економіці.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок запросила на зустріч міністрів G7 і НАТО. Відомо, що зустріч міністрів G7 пройде у Шлезвізі, зустріч міністрів НАТО запланована у Берліні.