Цього тижня відбудуться зустрічі міністрів G7 та НАТО

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок запросила на зустріч міністрів G7 і НАТО. Відомо, що зустріч міністрів G7 пройде у Шлезвізі, зустріч міністрів НАТО запланована у Берліні.

Про це повідомила речник МЗС ФРН Андрія Зассе на брифінгу в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У фокусі зустрічі (G7) стоїть російська агресія проти України та її вплив, зокрема, на енергозабезпечення та забезпечення продовольством у світі», – зазначила Зассе.

Участь у зустрічі візьмуть також глави дипломатичних відомств України Дмитро Кулеба та Молдови Микола Попеску. До зустрічі у віртуальному режимі також приєднуватиметься лава МЗС Індонезії, що головує у групі G20.

Насамперед обговорюватиметься блок питань щодо України, але також торкнуться теми ролі Китаю, ситуації в Тихоокеанському регіоні, Афганістані, Африці, на Близькому Сході тощо.

У суботу та неділю в Берліні на запрошення Бербок та генсека НАТО Єнса Столтенберга відбудеться неформальна зустріч міністрів закордонних справ НАТО.

«Зустріч уперше пройде у такому форматі, буде проведено довірчий обмін думками. Мета – посилення політичних консультацій, зміцнення політичного виміру Альянсу», – наголосила Зассе.

Крім того, на зустрічі будуть присутні глави МЗС Швеції та Фінляндії.