На Херсонщині масштабні лісові пожежі, окупанти ускладнюють гасіння

Від середини квітня на території Херсонської області тривають лісові пожежі, які проблемно загасити через тимчасову окупацію області. На сьогодні, площа загоряння становить кілька сотень гектарів.

Про це проекту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» повідомив радник міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Сергій Власенко.

«На сьогодні триває велика пожежа на тимчасово окупованій Херсонщині. Орієнтовна площа загоряння становить близько 800 га, точна площа визначається після гасіння пожежі, тоді вже обміряється і буде відома точна площа»

— Сергій Власенко,
радник міністра захисту довкілля і природних ресурсів України

Власенко зазначив, що в регіоні обмежена робота пожежників через воєнні дії та захоплення територій російськими окупаційними силами.

«На жаль, лісівників та працівників ДСНС не допускають до гасіння пожежі. Там через комендантську годину о восьмій вечора їх забирають із пожежі і зранку тільки знов пускають. Тобто повноцінно виконувати свої обов’язки вони не можуть»

— Сергій Власенко,
радник міністра захисту довкілля і природних ресурсів України

За словами Сергія Власенка, остаточна сума збитків буде встановлена після оцінки площі пожеж.

«Збитки ще не обраховані, але це колосальні збитки. Це рукотворні ліси, це колосальний труд був, закладення цих лісів, тому збитки будуть величезні. На жаль, зараз точна площа невідома і також збитки ми точно не можемо порахувати, але цифри будуть дуже значні»

— Сергій Власенко,
радник міністра захисту довкілля і природних ресурсів України

Нагадаємо, що Херсон і частину області на початку березня окупували російські війська.

Понад 40% мешканців тимчасово окупованого росіянами Херсона покинули місто, інші громадяни гуртуються та підтримують один одного.