Кремль перешкоджає ЄС у пошуку альтернативних постачальників газу

Останнім часом Євросоюз активно веде переговори з альтернативними постачальниками газу. При цьому Кремль всіляко перешкоджає переговорному процесу.

Європейський Союз розглядав Алжир в якості постачальника блакитного палива, щоб зменшити залежність від російського газу. Але Алжир не раз зазначав, що він не в змозі задовольнити такий попит найближчим часом, повідомляє The Guardian.

За даними Associated Press, Алжир є великим постачальником газу в Європу, забезпечуючи 11% її імпорту в порівнянні з 47% з Росії.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров приїхав з візитом до Алжиру, де провів зустріч з міністром закордонних справ Рамтаном Ламамрою і президентом Алжиру Абдельмаджидом Теббуном.

Після чого Лавров заявив, що «Росія, Алжир та інші експортери газу повинні поважати вже досягнуті домовленості». Крім того, під час зустрічі політики обговорили зміцнення військово-технічного співробітництва.

Не обійшли стороною і «українське питання». Лавров подякував керівництву Алжиру за «об’єктивну і виважену позицію».

Варто зазначити, що Алжир з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підтримує Кремль. Так, під час голосування в Генасамблеї ООН щодо виключення РФ з Ради ООН з прав людини, Алжир був однією з 24 країн, яка проголосувала проти такого рішення.