Португалія розслідує передачу Росії даних українських біженців

Португальська поліція провела обшук у муніципальному центрі підтримки біженців за звинуваченням у передачі Росії особистих даних українських біженців.

Початок скандалу поклала публікація газети Expresso від 29 квітня, повідомляє Reuters.

“Поліцейські обшукали центр підтримки, будівлю муніципалітету Сетубала, а також асоціацію мігрантів зі Східної Європи “Єдність”, членами якої є російське подружжя з подвійним громадянством. Також поліція вилучила документи”, – ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Португалія передасть Україні бротетранспортери – ЗМІ

У публікації Expresso стверджувалося, що росіянин Ігор Хашин і його дружина Юлія, ксерокопіювали особисті документи біженців і допитувалися про місцеперебування їхніх членів сімей в Україні. Служба безпеки Португалії уважно стежила за діяльністю подружжя Хашин з моменту тимчасової окупації Криму у 2014 році.

Міська влада Сетубала, де більшість має Комуністична партія Португалії, допомагала “співпраці” подружжя з центром для біженців.

Після публікації цієї інформації опозиційні партії закликали до відставки мера Сетубала Андре Мартінша, який, за їхніми словами, знав про зв’язки між подружжям Хашин із Російською державою.

Згодом в уряді заявили, що цю справу “слід розслідувати до кінця” і що уряд “не дозволить, аби до тих, хто приїжджає у країну, не ставилися з гідністю і повагою”.

Португалія прийняла майже 36 тис. українських біженців.

Водночас Португалію вже звинувачували у передачі конфіденційних даних. Цьогоріч мерію Лісабона оштрафували на 1,2 млн за передачу особистих даних російських протестувальників посольству РФ.