Постачатимемо зброю та навчатимемо українських військових: що сказала очільниця МЗС Німеччини під час візиту в Україну

Німеччина планує передати Україні артилерійські системи одразу після навчання українських військових.

Але задовольнити всі потреби України Німеччина самотужки не зможе, сказала міністерка закордонних справ Анналена Бербок після зустрічі з Дмитром Кулебою на спільному брифінгу.

“Ми не можемо забезпечувати на 100 відсотків ту зброю, яка потрібна. Ми говорили про те, що можемо дати ще “Гепарди”, але не маємо снарядів. Тому зараз намагаємося їх знайти. Наступним кроком будуть ще танки, гаубиці, ми надаватимемо можливості для боротьби з дронами й наземними військами”, – заявила Бербок.

За її словами, німецька влада скоординувала зусилля з Нідерландами. Оскільки Німеччина не змогла надати достатню кількість гаубиць, то нідерландці заповнили квоту. Натомість Німеччина взяла на себе навчання українських військових, а зброю передадуть ЗСУ після їхнього підготування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Берліні назвали умову закінчення війни в Україні

“Ми незабаром почнемо готувати українських військових. Вже цими днями. І ми зробимо все, щоб разомі з Нідерландами надати 12 гаубиць. Сім ми вже пообіцяли. Це постачання завершимо, коли солдати пройдуть навчання і зможуть відразу ж використовувати”, – додала вона.

Також Бербок заявила, що світ має повністю відмовитися від імпорту російських енергоносіїв.

“Ми чітко зрозуміли, що економічна залежність не може дати безпеку, якщо для агресора доля свого народу абсолютно байдужа. Нам треба звести залежність від російських енергоносіїв до нуля і назавжди”, – наголосила міністерка.

Вона зазначила, що ніхто не може змінити географію Європи, однак ЄС має знати, що жодного порозуміння з Росією не може бути.

“Не можна відступити на жоден крок від санкцій. Після 24 лютого ми стоятимемо на боці України та вільного Києва”, – запевнила Бербок.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прибула в Україну. Вона побувала в Бучі на Київщині. Канцлер Німеччини Олаф Шольц доручив їй поїхати в Україну, щоб підкреслити солідарність Німеччини.