«Газпром» наполягає на транзиті газ в Європу через окуповані території

«Газпром» не вважає форс-мажором захоплення рф українських газових станцій, та наполягає на продовженні транзиту газу в Європу через окуповані території.

Так відреагував на повідомлення про припинення транзиту українською ГТС офіційний представник компанії «Газпром» Сергій Купріянов, пише Bloomberg. За його словами, «Газпром» не отримав від української сторони ніяких доказів форс-мажору та не бачить жодних перешкод для продовження транзиту газу через Україну у колишньому режимі. Також росіяни стверджують, що а українські спеціалісти продовжують працювати на газовимірювальній станції «Сохранівка» і компресорній станції «Новопсков». «Компанія виконує зобов’язання перед європейськими споживачами, постачає газ відповідно до контракту, послуги транзиту оплачені», – заявив Купріянов.

Раніше Оператор ГТС України заявив про припинення транзиту газу через окуповану півночі Луганської області у зв’язку із втратою контролю над компресорною станцією «Новопсков». Через неї проходила майже третина транзиту до Європи. «Газпрому» запропонували перекачувати цей газ через станцію, яка знаходиться під контролем України.