рашисти блокують усі варіанти евакуації поранених військових з «Азовсталі»

Офіційний Київ робить усе, аби визволити поранених військових із Маріуполя. Однак росія блокує усі можливі варіанти евакуації.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час промови до керівництва Республіки Мальта.


Володимир Зеленський
Президент України

«Ми застосовуємо всі можливі дипломатичні інструменти, щоб організувати порятунок для них. Але Росія поки не дає згоди на будь-який із багатьох запропонованих варіантів. Ми запитували в наших партнерів і необхідну зброю, щоб деблокувати Маріуполь і врятувати всіх людей – і військових, і цивільних. Але саме тієї зброї і саме в такому обсязі, як потрібно для деблокади Маріуполя, у нас поки немає»

Нагадаємо, 2 травня загарбники почали штурм комбінату «Азовсталь» у Маріуполі. 4 травня рашистам вдалося прорватися на територію комбінату.

6 травня рашисти обстріляли із ПТРК евакуаційний автомобіль, що прямував до комбінату «Азовсталь», аби евакуювати звідти цивільних. Внаслідок обстрілу загинув військовий, ще 6 осіб було поранено.

7 травня з території «Азовсталі» було евакуйовано усіх цивільних осіб.

Відразу після від’їзду евакуаційної колони ООН, рашисти відновили масоване бомбардування і штурм комбінату.

10 травня російська авіація завдає масованих ударів по польовому шпиталю «Азовсталі». Із захисниками зникав зв’язок, але згодом його відновили.

кремль має намір застосувати хімічну зброю проти наших військових.

Бійці полку «Азов» звернулися до ООН та «Червоного хреста» з закликом допомогти з евакуацією поранених на «Азовсталі». Нині там сотні тих, хто потребує медичної допомоги.

Володимир Зеленський заявив, що наразі розблокування Маріуполя військовим шляхом неможливе.