Шольц задоволений уладнанням скандалу навколо Штайнмаєра

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що задоволений діалогом та рівнем відносин із Україною після врегулювання суперечливої ситуації із президентом ФРН Франком-Вальтером  Штайнмаєром. 

Шольц позитивно оцінив телефонну розмову президента України Володимира Зеленського і Штайнмаєра та усунення усіх непорозумінь, передає Укрінформ. 

«Я задоволений тим, що телефонна розмова між президентами ФРН і України відбулася. І я задоволений тим, що в її ході було домовлено про візит глави МЗС в Україну, який зараз відбувається»

— Олаф Шольц
Канцлер Німеччини

Шольц також згадав нещодавній візит в Україну президента Бундестагу Бербель Бас. Водночас німецький канцлер поки не поспішає анонсувати особистий візит в Україну та ухильно відповів на це запитання.   

«Тепер, вважаю, закладено добре підґрунтя для продовження незмінно важливих відносин співробітництва, які ми маємо», – зазначив федеральний канцлер Німеччини.

Крім того Шольц знову закликав президента РФ Путіна негайно припинити свою загарбницьку війну проти України.

Нагадаємо, глава Бундестагу ФРН Бербель Бас 8 травня прибула до Києва, а 10 травня Україну відвідала очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок. 

Раніше Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови запросив канцлера Німеччини Олафа Шольца і федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра приїхати в Київ. Таким чином певне непорозуміння між двома країнами нарешті вдалося залагодити.

Водночас посол України в Німеччині Андрій Мельник відмовився від вибачень за свої суперечливі заяви на адресу федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра і канцлера Олафа Шольца.