Росія може в односторонньому порядку перекрити потік газу в Німеччину – ЗМІ

Німецькі чиновники побоюються, що Росія може в односторонньому порядку перекрити ФРН потік газу.

У країні готуються до раптового припинення постачання російського газу за допомогою екстреного пакету, який може містити, зокрема, контроль над критично важливими фірмами, пише Reuters із посиланням на власні джерела.

“Підготування, яке очолює міністерство економіки Німеччини, свідчить про підвищену тривогу щодо постачання газу, яке є критичним для виробництва сталі, пластмас та автомобілів. Торік російський газ становив 55% імпорту ФРН”, – ідеться в повідомленні.

Хоча Німеччина й заявляла, що хоче відмовитися від російського постачання, країна очікує, що до середини 2024 року значною мірою залежатиме від Москви. Водночас Росія може в односторонньому порядку перекрити потік газу, тож в ФРН хочуть мати план дій на такий випадок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо ЄС відмовиться від російської нафти й газу, то вже не повернеться до них

За інформацією декількох чиновників, уряд Німеччини підтримає надання додаткових позик і гарантій для підтримання енергетичних компаній, допомагаючи їм упоратися зі стрімкими цінами. Остаточний урядовий пакет надзвичайних дій ще не готовий.

“Минулого місяця Берлін схвалив законодавчу зміну, яка дозволить узяти під контроль критичні енергетичні підприємства як крайній засіб. Зокрема обговорюють, як на практиці можна взяти під контроль нафтопереробний завод PCK, яким керує російська Роснефть у Шведті поблизу Польщі”, – пише Reuters.

Повне ембарго на російську нафту запровадить Євросоюз за дев’ять місяців.

Раніше Європейська комісія надала членам ЄС проєкт шостого пакету санкцій проти Росії. Він передбачає поступову заборону імпорту російської нафти впродовж шести-восьми місяців.

Винятки можуть зробити для Угорщини та Словаччини, які сильно залежать від сировини з РФ. Їм мають дозволити продовжити імпорт нафти до кінця 2023-го.