Провокатор під захистом: уряд Польщі прокоментував напад на посла рф у Варшаві

Посол росії допустив «абсолютно провокаційні дії», проте навіть при цьому його має захищати дипломатичний статус.

Про це в ефірі Radio Plus заявив заступник міністра національної оборони Польщі Войцех Скуркевич, коментуючи учорашній інцидент з російським послом, повідомляє DoRzeczy.pl.

9 травня посла рф Сергія Андрєєва у Варшаві облили червоною фарбою, коли він збирався покласти вінок на цвинтарі радянських воїнів. Дипломата облили фарбою українки-переселенки, вигукуючи «Фашисти!».

Перед цим МЗС Польщі надало «негативну оцінку» щодо проведення цієї церемонії. Скуркевич заявив, що «така ситуація не мала виникнути» і що посол взагалі «не повинен був там з’являтися». Він вважає, що Андрєєв припустився «безперечно провокаційних дій».

«Їх попередили польські служби та безпосередньо МЗС, щоб вони там не з’являлися», – сказав він.

Водночас, зазначив заступник міністра, Андрєєв дипломат і за своїм статусом має бути захищений.

Скуркевич підкреслив, що посол мав адекватну охорону, але під час нападу вона залишалася «абсолютно пасивною». Він вважає, що те, що відбулося, «відповідало завданням росіян», і тепер становище польських дипломатів у Москві стане «складнішим».

Додамо, що 9 травня у Берліні в Трептов-парку, де розташований меморіал радянським воїнам, загиблим у Другій світовій війні, росіяни напали на знімальну групу телеканалу «1+1». Зокрема, рашисти атакували ведучу «ТСН» Наталію Мосейчук. Берлінська поліція перебувала поруч, але активно у протистояння не втручалася.