ВООЗ просять припинити членство Росії у виконавчому комітеті – звернення МОЗ

В МОЗ України закликали ВООЗ припинити членство РФ у виконавчому комітеті організації. Ініціатива була висунута після звернення країни-агресора до ВООЗ із запереченням своєї вини у смертях та розстрілах українців.

Про це повідомив глава МОЗ Віктор Ляшко під час спеціальної сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ.

Країна-окупант у ВООЗ офіційно стверджує, що Україна нібито самостійно себе обстрілює, вбиває своїх жителів та знищує свої лікарні.

Він закликав:

  • припинити членство Росії у виконавчому комітеті ВООЗ;
  • обмежити вплив країни-агресора на прийняття рішень і навіть участь у голосуванні;
  • офіційно перенести офіс ВООЗ з неінфекційних хвороб з Москви до справжнього центру, навколо якого зараз об’єднались країни Східної Європи – Києва.

«Позиція України очевидна: країна-агресор, у якої руки по лікоть у крові, не може приймати рішень у сфері охорони здоров’я!» – зазначив Ляшко.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, що система охорони здоров’я сході України практично зруйнована, що ставить під загрозу життя тисяч людей у ​​Маріуполі та інших містах України, що зазнають обстрілів.

ВООЗ планує розглянути кризу в системі охорони здоров’я України, що склалася через військову агресію РФ, під час спеціальної сесії Європейського регіонального комітету.

Напередодні до України прибув голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреїсус.