Європа не купуватиме російські нафту і газ навіть після війни 

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк прогнозує, що РФ не зможе повернути собі європейський ринок поставок нафти і газу, навіть після закінчення війни в Україні.  

Нафта й газ – єдине, що Москва експортує у світ, крім війни. Щойно Європа перейде на іншого постачальника, вона вже не повернеться назад (незалежно від того, чи завершиться війна). Для світу Росія – непрогнозована країна, з якою не можна мати довгострокові проекти. Ще три місяці тому в Кремля був «Північний потік – 2». Через 10 років єдиною можливістю для російської нафти повернутися на європейський ринок буде, якщо її продаватиме Татарстанська народна республіка. Все ж точно ще йде за планом? Бо якийсь «складний прикол»

— Михайло Подоляк
Радник голови Офісу президента України

Країнам ЄС на зустрічі послів 8 травня не вдалося домовитись про новий пакет санкцій проти Росії. Обмеження на імпорт і транспортування російської нафти далі блокує Угорщина. Також Болгарія може не підтримувати нові санкції Європейського союзу проти Росії, якщо балканська країна не отримає виключення із заборони на покупку російської нафти. Нафта потрібна для НПЗ в Бургасі, який належить російському «Лукойлу».

У зв’язку з цим в Єврокомісії можуть скасувати право на вето в ЄС.