Ще одна країна ЄС відновлює роботу посольства у Києві

Греція відновила роботу свого посольства у Києві та повернула співробітників дипмісії до української столиці. Про це повідомило Міністерство закордонних справ Греції. 

Посольство Греції в Києві, співробітники якого залишили місто з міркувань безпеки незабаром після російського вторгнення в Україну, знову відкривається у місті з необхідним персоналом. Ще кілька тижнів тому генеральний консул Греції в Маріуполі Маноліс Андрулакіс обійняв посаду тимчасового повіреного у справах.

— Міністерство закордонних справ Греції

У МЗС Греції зазначили, що посольство у Києві спільно з Генеральним консульством в Одесі (яке працює у штатному режимі) продовжить надавати всю можливу допомогу громадянам Греції, а також експатріантам в Україні. Міністерство нагадало, що  рекомендації грецьким громадянам, які містяться в оголошеннях Міністерства закордонних справ від 14 та 22 лютого, залишаються чинними.

До початку повномасштабної війни росії проти України в Києві працювали понад 100 дипломатичних місій. На сьогодні уже відновили свою роботу понад 30 посольств іноземних держав.

Нагадаємо, 2 травня тимчасово повірена у справах США Крістіна Квін вже повернулася до Львова, де відновлює роботу посольство. Опісля місія перебереться до Києва.

Також у понеділок відновило свою роботу посольство Данії.

29 квітня у Києві відновило роботу посольство Нідерландів. А 27 квітня – посольство Австрії.

4 травня Швеція повернула своє посольство до Києва. Також до української столиці повернеться посольство Канади.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс теж уже повернулась до Києва. 

24 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розірвала дипломатичні відносини з російською федерацією. Рішення було ухвалене у відповідь на акт збройної агресії рф, вторгнення російських військ задля знищення української держави, захоплення силою української території та встановлення окупаційного контролю.

Водночас, Україна розірвала дипвідносини з рф без розриву консульських відносин.