США активізували розслідування шпигунства через продукти «Лабораторії Касперського»

Білий дім у березні закликав активізувати розслідування можливого використання програмного забезпечення «Лабораторії Касперського» для злочинних дій.

Як пише Reuters, ця справа була передана в Міністерство юстиції Міністерством торгівлі в минулому році, але мало просунулася. Йдеться про ризик того, що Кремль може використовувати антивірусне програмне забезпечення, що має доступ до комп’ютерних систем, для крадіжки конфіденційної інформації з американських комп’ютерів або втручання в їх роботу в міру ескалації напруженості між Москвою і Заходом.

Доступ до мереж федеральних підрядників та операторів критичної інфраструктури США, таких як електричні мережі, викликає особливе занепокоєння, сказали джерела.

Розширене розслідування проводиться з використанням нових широких повноважень, створених адміністрацією Дональда Трампа, які дозволяють Міністерству торгівлі забороняти або обмежувати транзакції між американськими фірмами та інтернет -, телекомунікаційними та технологічними компаніями з «іноземних супротивників», включаючи Росію і Китай.

Інші регулюючі повноваження не дозволяють уряду блокувати використання приватним сектором програмного забезпечення, створеного компанією зі штаб-квартирою в Москві, яке офіційні особи США довгий час розглядали як серйозну загрозу національній безпеці США.

У 2017 році міністерство внутрішньої безпеки заборонило флагманському антивірусному продукту «Лабораторії Касперського» доступ до федеральних мереж, заявивши про зв’язки з російською розвідкою і зазначивши російський закон, який дозволяє її спецслужбам примушувати компанії до допомоги і перехоплювати повідомлення, що проходять через російські мережі.

Загроза набула великої гостроти після вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

У березні влада Німеччини попередила, що Кремль може примусити московську компанію до участі в кібератаках, або російські урядові агенти можуть таємно використовувати її технології для проведення кібератак без її відома.