Фото: у Києві відкрилася виставка про війну з росією

У Києві відкрилася виставка з артефактами російської агресії – експонати можна побачити в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

В експозиції «Україна. Розп’яття» можна побачити унікальні предмети – як трофеї ЗСУ, так і облаштування укриттів, в яких українці ховаються від обстрілів.

У числі артефактів виставки – черевики і форма російських солдатів, їхня провізія – наприклад, щі в скляних банках. Також там представлені документи російських військовослужбовців, листівки, карта з планом захоплення частини столиці, залишки боєприпасів. Навіть ноутбук, який росіянин сховав у бронежилеті.

Фото: facebook.com/MKIPUkraine

Одна з експозицій – відтворення укриття мирних жителів Гостомеля. Всі предмети привезли з реального підвалу-бомбосховища. Також виставили вцілілий купол та ікону зі зруйнованої церкви.

День пам’яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні цього року в Україні досить незвичні, зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.


Олександр Ткаченко
міністр культури та інформаційної політики України

«Тому Національний музей історії України у Другій світовій війні відкрив виставку нашої сьогоднішньої війни «Україна. Розп’яття». Вона не стала б можливою без наших героїчних Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ України»

Фото: facebook.com/MKIPUkraine

Виставка відкрилася для відвідувачів 8 травня, 9 травня музей не працює, а з 10 березня побачити експонати можна за попереднім записом. Відвідувачів пускатимуть за місткістю бомбосховища музею.

Нагадаємо, Міністерство культури спільно з Держагентством з питань мистецтв та мистецької освіти та партнерами запустили проект популяризації українських культури та мистецтва Ukraine Now and Forever (Україна зараз і назавжди).

У межах Венеційської бієнале у 2022 році відкрилася виставка «Це Україна: Захищаючи свободу».

А київські приватні колекціонери подарували на аукціон для ЗСУ картину Марії Примаченко «Квіти виросли коло четвертого енергоблоку», кошти від продажу роботи підуть на потреби українських захисників.