Президент Угорщини після двох термінів пішов із посади: хто його замінить

9 травня президент Угорщини Янош Адер завершив свою роботу на посаді глави держави після двох термінів. Сьогодні 63-річний Адер відзначає день народження.

Про це пише угорський портал Index.

У понеділок екс-президент виступив у парламенті з промовою з нагоди завершення своєї каденції.

У квітні 2012 року він став єдиним кандидатом на пост глави держави за рекомендацією партійного альянсу «Фідес-KDNP», а потім парламент обрав його президентом 262 голосами.

Через п’ять років, у березні 2017 року, він був переобраний зі 131 голосом, його суперник Ласло Майтені, висунутий лівими партіями, отримав 39 голосів.

З 10 травня Яноша Адера на посаді замінить Каталіна Новак від правлячої партії “Фідес”. Парламент обрав її 10 березня 137-ма голосами. Кандидат від опозиції Пітер Рон одержав 51 голос.

Каталіні Новак 44 роки вона стане першою жінкою-президентом Угорщини, а також наймолодшим президентом серед усіх країн Євросоюзу.

Раніше Каталіна Новак обіймала посаду заступника лідера «Фідес» Віктора Орбана та була міністром у справах сім’ї, яка відповідала за програму економічної підтримки середнього класу, включаючи субсидії на житло, державні кредити на житло та зниження податків.

Вона підтримала осуд Орбаном вторгнення Росії в Україну.

Раніше, за даними підрахунку понад 98% бюлетенів, партія Віктора Орбана Фідес (Fidesz) набрала 53,1% голосів на парламентських виборах, що відбулися напередодні в Угорщині.

Представник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко прокоментував результати парламентських виборів в Угорщині та відреагував на нові заяви прем’єр-міністра.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у ході переговорів з главою окупантської Росії Путіним запросив його до своєї країни на зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцем.